ΚΕΡΑΜΙΔΟΤΡΕΧΑΛΟΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΧΟΡΟΥ

Την Παρασκευή 19 Ιανουαρίου  τα παιδιά της Β΄,Γ΄,Δ΄Ε΄ και ΣΤ΄ παρακολούθησαν στο Μέγαρο Χορού της πόλης την θεατρική παράσταση ¨Κεραμιδοτρέχαλος¨ από την παιδική σκηνή του ΔΗΠΕΘΕΚ. Με χιούμορ, απολαυστικές ατάκες, μουσική, χορό και με μαθητές του σχολείου μας να ανεβαίνουν στη σκηνή και να γίνονται πρωταγωνιστές , η παράσταση ήταν μια ευχάριστη θεατρική  εμπειρία για μαθητές και εκπαιδευτικούς. Στο δρόμο της επιστροφής κάναμε μια στάση για αθλητικές δραστηριότητες και παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας.

ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ 2024

Την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου κόψαμε  έξι  βασιλόπιτες , μία για κάθε τάξη,   στο προαύλιο του σχολείου μας .    Ήταν προσφορά των γονέων   με πολλή αγάπη  και για αυτό ήταν πεντανόστιμες. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων  φρόντισε για δώρα με γούστο και φαντασία για τους τυχερούς των φλουριών. Υγεία και πρόοδο σε όλους το 2024.