Τη Δευτέρα 13/9 οι μαθητές προσέρχονται στις 8:15 – 8:30 π.μ στο σχολείο μόνο με την επίδειξη βεβαίωσης διενέργειας self test . Το έντυπο δήλωσης αποτελέσματος του test έχει σταλεί στα mails των γονιών.

Οι μαθητές/τριες της Α συνοδεύονται από τους γονείς τους στο προαύλιο ενώ οι υπόλοιποι γονείς συστήνεται ευγενικά να παραμείνουν στην είσοδο.

Κατά τη διάρκεια τέλεσης του αγιασμού στις 9: 00 π.μ οι γονείς μπορούν να παραβρεθούν πίσω από τη γραμμή παράταξης των μαθητων/τριων τηρώντας όλα τα μέτρα (αποστάσεις, μάσκες)

Μετά τον αγιασμό όλοι οι μαθητές μπαίνουν στη σχολική τάξη με την υπεύθυνη εκπαιδευτικό για την παραλαβή βιβλίων, οδηγίες διενέργειας self test και πρόγραμμα της επόμενης ημέρας.

Αποχώρηση με τη συνοδεία γονιών στις 9:30 π.μ.

Παρακολουθείστε τα mails ώστε να ενημερώνεστε από τους εκπαιδευτικούς και το Σχολείο μέσω my school .